Daniel se narodil v Českém Těšíně. Absolvoval Univerzitu Palackého v..Olomouci, kde získal červený diplom (s vyznamenáním) v oboru přírodních věd (Mgr). Během studii často podnikal dobrodružné cesty po celém světě. V roce 1995 pracoval jako cvičitel jezdectví v USA, které procestoval z východu na západ a zpět. O rok dříve se se symbolickou jednou korunou v kapse vypravil na cestu jižní Evropou, při níž po několika týdnech putování dorazil až do tehdy ještě turisticky neobjevené bájné oázy Palmyra uprostřed Syrské pouště. V roce 1998 se plavil jako námořník na starobylé dvoustěžńové plachetnici Pulcinella, mezitím  působil několik let v Itálii především v Neapoli a později v Miláně,  kde se dostal k herectví a moderování v MTV.

Daniel - námořní dny na Pulcinelle
Daniel – námořní dny na Pulcinelle (1998)

Od roku 2000 žije Daniel v Praze, kde se věnuje filmové režii. Prosazuje se ovšem i v herectví. Po tři roky navštěvuje pražskou DAMU pod vedením doc. Jana Vinaře a ztvární mnoho rolí v reklamách, nejrůznějších kampaních a filmech, např. nezapomenutelného Arminia v německém historickém dokudramatu Kampf um Germanien / Arminius – Enemy of Rome. V letech 2000-09 pracuje na Kulturním institutu Italského velvyslanectví a posléze na Italském velvyslanectví.

Během svého působení v Praze vytvořil mnoho dokumentů, filmů a umělecky laděných klipů, které jsou z velké části věnovány módě a designu. Natočil prezentace módních návrhářů a stylistů jako jsou Jakub Polanka nebo Zofie Angelic. V letech 2005-07 točil promo videa pro Shooting Fashion Stars by Sony v rámci pražského Designbloku, kde měl v roce 2006 na starost kompletní obrazovou režii. Podobně tomu bylo i v případě největší slovenské módní události Fashion Live! v roce 2014 a 2017. V poslední době se stále výrazněji realizuje na poli filmových historických kostýmů a má za sebou řadu prestižních spoluprácí s významnými zahraničními i domácími výtvarníky. Namátkově: The Wheel of Time (USA), Das Boot (Německo), Medieval (CZ/USA), When Hitler Stole Pink Rabbit (Německo), Lore 2 (USA), Soumrak templářů (USA), Die Ketzerbraut (Německo) a mnoho dalších.

Jeho dobrodružné cesty tím neustaly. Kromě intimního dokumentu o šintoistických chrámech z Japonska a duchovně laděného snímku o Jeruzalémě, přibyla nejnověji i celovečerní dokudramata z Neapole Napolimia a Pescatori di Procida. V současnosti se Daniel věnuje natáčení rozmanitých filmových a..dokumentárních projektů, tvorbě brandu Nespoutaný, organizací populárního Pražského balkonu i literární činnosti.